Jak dbać o przyczepę kempingową?

Regularnie korzystamy z przyczep głównie latem – wynika to niewątpliwie z naszego klimatu. Zdecydowanie nie wszyscy zwolennicy przyczep mają wiedzę, że przed nastąpieniem najciemniejszej pory roku trzeba przyzwoicie ją zakonserwować, ażeby mogła posłużyć do dalszych wycieczek w nowym roku. Podobne zasady obejmują również domki holenderskie. Miłej lektury!

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest z pewnością precyzyjne wyczyszczenie całej przyczepy. Najlepiej jest korzystać w tym celu z profesjonalnych produktów, takich jak na przykład płyn do mycia karoserii samochodowej. Jednocześnie warto przemyśleć sprawę zawoskowania przyczepy. Jeżeli mamy do czynienia ze sprzętem wysokiej jakości, nic złego nie powinno się z nim zdarzyć. Po zakończeniu sezonu korzystnie jest także szczególnie dobrze przewietrzyć swoją przyczepę, by uchronić ją przed wilgocią. Dobrze jest dokładnie doczyścić jej elementy, a najlepiej na okres przechowywania pozostawić otwarte wszystkie szafki czy szuflady.

Co jeszcze możemy wówczas zrobić? Okres zimowy to również świetny moment na zakupienie ekwipunku do swojej przyczepy, który może być wówczas w przecenie. Przedmioty takie jak lodówka do przyczepy kempingowej, czy też napęd do przyczepy kempingowej bądź pokrowiec to elementy, o których z pewnością warto pomyśleć.

Gdy zdejmiemy koła na zimę, musimy poprawnie rozstawić przyczepę na podporach, by nie narazić jej na niepotrzebne uszkodzenia. Możemy również zostawić ją razem z kołami, ale powinniśmy wtedy zadbać o odpowiednie ciśnienie, ponieważ opony mogą się łatwo odkształcić, gdy przyczepa jest przechowywana bez ruchu przez dłuższy czas.

Oczywiście najodpowiedniejszym rozwiązaniem mogłoby być przechowywanie przyczepy w garażu, albo choćby pod dowolnym zadaszeniem – niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić.

By cieszyć się dobrą kondycją swej przyczepy kempingowej rozsądnie jest więc o nią prawidłowo dbać, dzięki czemu będzie cieszyła nas swoją funkcjonalnością przez długie lata – a na tym przecież najbardziej nam zależy.

Post Author: