Czy salon można umeblować światłem?

Najważniejsze chwile w mieszkaniu spędzamy w salonie. Włączamy telewizję, czytamy, relaksujemy się, gramy w gry planszowe, to do salonu podejmujemy swoich przyjaciół i członków rodziny. Dlatego trzeba zaplanować właściwe oświetlenie, które towarzyszy projektowanym aktywnościom.

Lampy wiszące do salonu

W przypadku większych pomieszczeń, w których przebywa więcej osób, lampy sufitowe nie mają rywali. Posiadają znakomitą charakterystykę natężenia światła, przez co po zamontowaniu lampy sufitowej raczej nie ma potrzeby założenia innego rodzaju oświetlenia. Tym, co się zmieniło w ostatnich latach, jest ogromny wybór wzorów i modeli lamp sufitowych do salonu. Niektóre z nich zachowują tradycyjny urok wytwornego żyrandola, lecz branża oświetleniowa proponuje rozwiązania, które zaskakują oryginalnym i modernistycznym designem oraz wieloma niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami, jak zmiana kolorów. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Niezależnie od tego, czy zamontowaliśmy lampy sufitowe do salonu, należy wziąć pod uwagę także nabycie lampy na statywie. Najlepszym miejscem dla niej będzie narożnik pokoju, tuż przy otomanie. Charakterystyczną cechą lamp stojących jest światło miękkie, ocieplająca nawet duże pokoje. Lampy stojące to poza tym prawdziwa ozdoba salonu; przeważnie mają dyskretny design i znakomicie nadają się do każdego salonu – pasując do każdego stylu, w jakim jest utrzymane pomieszczenie.

Lampki na ścianie

Najnowszą modą jest mocowanie na ścianach dodatkowych rodzajów oświetlenia. Minimalistyczne lampki, podobne do tych, które znamy ze Świąt Bożego Narodzenia, lub piękne cotton ball, które można teraz kupić w niemal każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz, dodadzą salonowi wyjątkowego klimatu. Zawiesza się je na kilka sposobów, tworząc nieregularną kompozycję lub umieszczając je w linii prostej. Niejedna romantyczna kolacja przy świecach upłynie w odpowiednim nastroju dzięki oświetleniu naściennemu.

Dom / przez

Post Author: